Zkontrolujte Hloubku Dezénu Letních Pneumatik, Než Je Vyměníte

Hloubka běhounu je důležitá pro monitorování vašich pneumatiky, abyste se ujistili, že jste nad 4 mm, kde je s nimi ještě bezpečně řídit. Jdete-li pod 4 mm, začnou se klíčové vlastnosti pneumatik zhoršovat. Nebude to bezpečné řídit s těmito pneumatikami, takže potřebujete koupit nový set. Je vždy bezpečnější koupit všechny čtyři nové pneumatiky, protože s různou přilnavostí kolem auta může být auto méně stabilní.

Když používáte opotřebované pneumatiky, ztratíte stabilitu na silnici, což způsobí, že auto posunete. Vaše brzdná dráha bude prodloužena, což vám pravděpodobně způsobí nehodu. Brzdná dráha se výrazně zvyšuje, když se dostanete pod 4 mm.

Riziko aquaplaningu se zvýší, protože v drážkách je menší objem, aby se voda odváděla, aby se zajistil kontakt mezi pneumatikou a povrchem vozovky. Aquaplaning může být velmi nebezpečné, když ztratíte veškerou kontrolu nad svým vozem. Ovládání se často neobjeví dříve, než se automobil dostatečně zpomalí, aby drážky umožnily vytlačit vodu. Může to být již pozdě, když k tomu dojde. Pomalá rychlost je vždy prospěšná, aby se zabránilo aquaplaningu, ale s novějšími pneumatikami nemusíte zpomalovat tolik.

Když se změníte ze zimních pneumatik na letní pneumatiky, budete se chtít ujistit, že se změníte na pneumatiky, které jsou bezpečně řídit. Pokud pneumatika změní pneumatiky pro vás, měli by si zkontrolovat vaše pneumatiky, když je odnesou, aby si položili letní pneumatiky. Měli byste na tomto místě již informovat o situaci vašich pneumatik. Jsou-li velmi blízké 4 mm, můžete se již na začátku sezóny změnit na nové, abyste ušetřili potíže, abyste museli opět jít na stanici pneumatik. Bezpečnost a vyvarování se potíží by měla být v tomto případě upřednostňována.

Dobré pneumatiky pro léto zajistí, že můžete bezpečně řídit, s dobrou přilnavostí a stabilitou. Dokonce i když máte těžký letní déšť, dobré pneumatiky by vás měly chránit a vyhnout se aquaplaningu. I při použití bezpečných pneumatik je však nutno řídit opatrně a vyhnout se rozptýlení. Mobilní telefon během jízdy může být velmi nebezpečné.

Pro více informací o letních pneumatikách naleznete na adrese: Nokian Tyres