Buďte opatrní při silném podzimním dešti

Jízda na podzim může být krásným zážitkem, protože může být velmi pestrá s měnícími se barvami listů. Pohybujete se však z nejjednodušších jízdních podmínek se suchými a čistými asfaltovými povrchy a míříte do nestabilnějších povětrnostních podmínek a případně dokonce do sněhu a ledu. Počasí před příjezdem zimy může být také náročné, protože budete mít jak teplotní poklesy, tak sníženou viditelnost kvůli kratším dnem a delším nocím a hodně nestabilnímu počasí. Déšť se zvýší a silný podzimní déšť může snadno způsobit aquaplaning. Riziko aquaplaningu se zvyšuje, pokud máte špatné pneumatiky, pneumatiky, které se blíží opotřebenému stavu.

Není vhodné čekat s nákupem nové sady pneumatik, zejména ne, když míříte do náročnějších jízdních podmínek. Jakmile dosáhnete hloubky dezénu 4 mm, je čas vyměnit pneumatiky za novou sadu. Jakmile dosáhnete tohoto limitu, budete mít mnohem horší vlastnosti. Vaše brzdná dráha se prodlouží, takže je pravděpodobnější, že dojde k nehodě. Máte také vyšší pravděpodobnost aquaplaningu. Tím se z podzimu stane nebezpečné území pro řízení. Takže i když se chystáte změnit na zimní pneumatiky během několika týdnů, měli byste si nyní koupit novou sadu letní pneumatiky, abyste mohli udržet svá auta daleko od nehod a příští letní sezónu začnete také s téměř úplně novým sada pneumatik.

Letní pneumatiky jsou navrženy pro suché i mokré silnice, takže déšť by vám neměl způsobit tolik problémů, pokud máte kvalitní pneumatiky a jsou v dobrém stavu. Svou jízdu byste však měli vždy upravit podle povětrnostních podmínek a ujistit se, že odpovídajícím způsobem snižujete rychlost. Při snížené rychlosti snižujete šanci na aquaplaning. Měli byste také sledovat teplotu a ujistit se, že se změníte na zimní pneumatiky dostatečně brzy. Zimní pneumatiky jsou lepší než letní pneumatiky, když teplota klesne pod 0 °C.

Ujistěte se tedy, že máte vždy kvalitní pneumatiky, které jsou v dobrém stavu. Tím se zlepší vaše bezpečnost bez ohledu na to, v jaké sezóně jedete. Nezapomeňte také změnit zimní pneumatiky před příchodem zimního počasí a respektovat silný déšť, protože může vést k aquaplaningu.

Další informace o pneumatikách na podzim najdete na: www.nokiantyres.cz