Zimní pneumatiky ve Francii, jak se blíží zima

Francie je velká země a má na svém území části Alp, takže máte zcela odlišné zimní podmínky podle toho, kde normálně žijete, pracujete nebo jezdíte. Pokud žijete v severní části, Alpách nebo jiných zimních oblastech nebo na jihu, možnosti pneumatik se mohou velmi lišit. Může to být od vyhrazených zimní pneumatiky přes možnosti celoroční pneumatiky až po řízení na letní pneumatiky po celý rok.

Volba pneumatiky je důležitá pro zajištění bezproblémové a bezpečné jízdy. Pokud žijete v oblasti se správnou zimou, pak se nejlépe hodíte s vyhrazenou zimní pneumatikou, kde je namontujete před příchodem zimního počasí a jakmile zimní počasí skončí, změníte se na letní pneumatiky. To vám poskytne nejlepší výkon a bezpečnost, pokud jde o přilnavost a zimní jízdní vlastnosti. Můžete si vybrat mezi pneumatikami s hroty nebo bez hrotů, u kterých budou mít hroty lepší přilnavost na zledovatělých površích. Může to být rozdíl v tom, že se postavíme na strmý ledový kopec proti tomu.

Pokud žijete v oblasti, kde máte jen občasné zimní počasí, ale chcete se ujistit, že jste v bezpečí při jízdě v zimních podmínkách, je pro vás pravděpodobně nejlepší zimní pneumatika schválená pro každé počasí. Mohou být použity pro celoroční jízdu nebo pak jen jako zimní pneumatiky a poté se můžete změnit na letní pneumatiky, když dorazí léto. To vám poskytne optimální výkon během léta a během zimy vám poskytne dostatečnou ochranu, pokud se sníh objeví. To by mohla být možnost, pokud máte vysoce výkonné auto, kde nechcete omezovat žádný výkon během léta, zatímco stále chcete být schopni řídit jej po celý rok a můžete akceptovat ne optimální výkon během zimní.

V oblasti Provence a dalších podobných oblastech, kde zřídka zasněžuje, jste pravděpodobně lepší s pouhým udržováním letních pneumatik na svém automobilu a pokud to sníží, pak už jen nepoužívejte auto. Pokud opravdu potřebujete auto, použijte celoroční pneumatiky po celý rok.

Další informace o nejlepších zimních pneumatikách pro jízdu ve Francii najdete na: www.nokiantyres.cz