Nazujte zimní pneumatiky pro SUV dřív, než dorazí sníh

Všechna vozidla potřebují zimní pneumatiky, automobily i SUV. Ve skutečnosti neexistují žádné výjimky. Pneumatiky pro SUV vypadají drsněji a jako by se dokázaly vyrovnat se sněhem a ledem, bohužel tomu tak ale není. Guma v letních pneumatikách pro SUVztvrdne, protože gumová směs není navržena pro nízké teploty. Přilnavost pneumatik vychází ze schopnosti přizpůsobit se povrchu vozovky a propojit se s povrchem tak, že guma je tlačena do mikrodutin v povrchu. Když je pneumatika tvrdá, nestane se to ve stejné míře.

Zimní pneumatiky jsou navrženy pro chladné počasí a pro dobrou přilnavost na sněhu a ledu. Mají také pryžovou směs, která je udržuje měkkou a pohyblivou i při velmi nízkých teplotách. Jejich dezén je speciálně navržen tak, aby zvládal sníh a vytvářel přilnavost na ledu. Pokud máte pneumatiky s hroty, budou používat kovové cvočky vyčnívající z běhounu a ty se používají jako způsob, jak dosáhnout vynikající přilnavosti na ledu. Kovové cvočky skutečně kopají do ledové plochy a vytvářejí přilnavost a trakci. Pokud máte pneumatiky s pneumatikami bez hrotů, použijí částice přilnavosti a inovativní design v běhounu k vytvoření přilnavosti na ledu. Když se pokusíte jet s letními pneumatikami, nemáte nic, co by vygenerovalo potřebnou přilnavost, dezén běhounu a gumová směs se liší od zimních potřeb.

Je důležité, abyste si na auto namontovali zimní pneumatiky pro SUV včas před tím, než sníh zasáhne ulice. Zimní pneumatiky se vám nebudou hodit, pokud je nemáte na svém SUV. Musíte je namontovat před zimním počasím, abyste zůstali v bezpečí při jízdě. Zimní pneumatiky pro SUV překonají letní pneumatiky pro SUV již při poklesu teploty pod 0 °C. To znamená, že před výměnou pneumatik byste neměli čekat na sníh; měli byste již vyměnit pneumatiky, když teplota klesne pod nulu. Takže se raději dívejte na teplotu, kterou je snazší sledovat a předpovídat než skutečný příchod sněhu. Takže měňte včas a zůstaňte v bezpečí při řízení vašeho SUV.

Další informace o zimních pneumatikách pro SUV naleznete na: www.nokiantyres.cz