Proč by mohly pneumatiky bez hrotů být lepší

Pokud jde o zimní pneumatiky, často vám zbývá rozhodnutí, zda byste měli zvolit pneumatiky s hroty nebo pneumatiky bez hrotů. Oba typy jsou schváleny pro zimní podmínky a dokážou zvládnout všechny podmínky, jako je sníh, led a bláto. Oba dokážou zabránit tomu, aby zabránili rozbití a zajistili, že se v pneumatikách nevytvoří sníh. Oba byly schváleny pro zimní použití a mají symbol 3PMSF na boční stěně pneumatik. Měli byste je používat také pouze v zimním období, takže budete muset mít také sadu letní pneumatiky.

Z hlediska výkonu oba působí podobně na sněhu, protože na sněhu bude mít vzorek běhounu největší vliv na výkon. Pokud jde o led, pneumatiky s hroty, které mají kovové výstupky vyčnívající z běhounu, fungují lépe. Jsou schopni lépe sevřít kovové hroty, které se kopou do ledu. Ty bez hrotů budou používat inovativní dezény pro vytvoření přilnavosti a také mají částice přilnavosti, které mohou pomoci vytvořit potřebnou přilnavost. Dalo by se divit, proč byste si neměli vybírat pneumatiku s hroty?

Pneumatiky s hroty jsou skvělé na ledu, ale mají podobný výkon na sněhu, takže pokud nejedete hlavně na led, můžete mít pocit, že pneumatiky bez hrotů budou dost dobré. Pokud plánujete jet do jiných zemí, jste s pneumatikami bez hrotů mnohem flexibilnější, protože jsou povoleny ve všech zemích, zatímco hroty jsou v některých zemích zakázány. Pneumatiky s hroty mají také některá další omezení založená na zemích, kde většina zemí omezuje dobu, po kterou mohou být pneumatiky s hroty používány.

Pokud jsou povoleny obě pneumatiky, je často na osobních preferencích. Pro některé lidi nejsou pneumatiky zimní pneumatiky, pokud nemají hroty. Tento typ myšlení může být obtížné změnit, i když se pneumatiky bez hrotů v průběhu let zlepšily natolik, že nyní jsou stejně dobré na sněhu a téměř stejně dobré na ledu. Takže oba typy mohou být bezpečně použity, ale pokud chcete mít nejlepší možnou přilnavost na ledu, měli byste si vybrat pneumatiky s hroty. Pokud jste flexibilní, vyberte si pneumatiky bez hrotů, protože tím získáte větší flexibilitu.Další informace o pneumatikách bez hrotů naleznete na: www.nokiantyres.cz