V zimě si ponechte dostatečný čas na jízdu

Vzhledem k tomu, že je náročnější řídit v zimě, je nezbytné, abyste se nechali s určitým časem navíc, abyste se dostali do požadovaného cíle. Jednou z nejhorších věcí, které můžete udělat v zimě, je spěchat. Když spěcháte, máte tendenci jet rychleji, být rozrušenější a udržovat kratší vzdálenosti od aut před vámi. Protože máte v zimě delší brzdnou dráhu, než jakou máte u letní pneumatiky na suchém asfaltu, je pravděpodobnější, že skončíte s ťukancem.

Zajištěním dostatečného času můžete jet opatrněji. Nemusíte se dostat do špatné nálady a můžete si odpočinout a užít si jízdu. Ujistěte se, že znáte svou trasu jízdy, abyste ji nemuseli během jízdy najít prostřednictvím telefonu. Je také vhodné zastavit a zavolat a informovat, že přijdete pozdě, pokud se vám nedaří včas, spíše než se pokusit dohnat čas. Nehoda vás jistě zpomalí na více než několik minut.

Ujistěte se, že máte ve vozidle vždy dobrou sadu prémiových zimní pneumatiky, abyste zajistili, že pokud potřebujete rychle zabrzdit, mohou pneumatiky poskytnout potřebnou bezpečnost a nechat auto zastavit včas, než dojde k nehodě. Pokud máte na vozidle pneumatiky s hroty, pravděpodobně budete mít nejlepší šanci auto rychle zastavit. Mají lepší výkon zejména na ledu než pneumatiky bez hrotů. Počasí na výběr pneumatik s hroty nebo pneumatiky bez hrotů závisí hodně na tom, kde žijete. Protože nejsou povoleny ve všech zemích, musíte nejprve zkontrolovat, zda jsou ve vaší zemi dostupné.

Pokud to není povoleno, budete mít pouze možnost bez hrotů a volba je zřejmá. Pokud máte obě možnosti k dispozici, pak, protože obě jsou dobré, je volba na vás. Hroty jsou lepší na ledu, takže pokud chcete co nejlepší přilnavost na ledu, měli byste si vybrat pneumatiky s hroty, ale musíte vědět, že cestování do jiných zemí může být problematické. Takže než skočíte do auta a jedete do Alp, musíte zkontrolovat, zda nepojedete do nějaké země, která má omezení.

Další informace o zimních pneumatikách naleznete na: www.nokiantyres.cz