Bezpečnost pneumatik bez hrotů

Pneumatiky bez hrotů mohou být za určitých okolností lepší než pneumatiky s hroty. Díky tomu není volba zimní pneumatiky vždy tak jednoduchá. Dnes můžete získat pneumatiky bez hrotů, známé také jako třecí pneumatiky, které mají vynikající přilnavost na sněhu a ledu. V minulosti tomu tak vždy nebylo, kde byly pneumatiky s hroty mnohem lepší a pokud jste potřebovali dobrou přilnavost na ledu, měli jste na výběr pouze pneumatiky s hroty. V dnešní době možná budete muset přehodnotit svůj zřejmý výběr, protože inovace a technologie hodně pokročily, pokud jde o pneumatiky bez hrotů.

U pneumatik bez hrotů se nemusíte bát, že při rychlém rozjezdu nebo zastavení rychle ztratíte cvočky, což může být pro cvočky obtížné. Cvočky se také opotřebují kvůli otěru, takže se zmenšují. To je něco, co nemáte u pneumatik bez hrotů. Vzhledem k tomu, že s třecími pneumatikami můžete také jezdit v jakékoli zemi, stávají se pružnější a můžete je namontovat dříve, pokud se s tím budete cítit pohodlněji, zatímco čekáte na zimu.

Pneumatiky s hroty často vyžadují, abyste nejprve řídili opatrně, aby se hroty správně nastavily. Čepy jsou také směrové, takže byste neměli měnit směr otáčení mezi ročními obdobími. Při otáčení pneumatik proto vždy mějte levé pneumatiky na levé straně a pravé pneumatiky na pravé straně. Změna směru může způsobit vypadnutí čepů. Pneumatiky bez hrotů mají částice přilnavosti integrované do běhounu, takže to není něco, co můžete ztratit. S opotřebením však budete mít určité snížení, což je také důvod, proč je důležité, abyste vyměnili opotřebované pneumatiky za nové pneumatiky, když hloubka vzorku dosáhne 4 mm.

Když si pro svůj vůz vyberete nové pneumatiky, rozhodně bezpečně zvažujete pneumatiky bez hrotů, bez ohledu na to, v jakých zimních podmínkách plánujete jet. Jen se ujistěte, že vyberete kvalitní zimní pneumatiku, která má nejlepší vlastnosti na ledu a sněhu, takže nezáleží na tom, zda si vyberete zimní pneumatiku s hroty nebo bez hrotů, protože obě varianty pneumatik mohou dělat svou práci a zajišťovat trakci potřebnou k bezpečnému dosažení cíle, kam jedete, bez zpoždění nebo problémů.

Další informace o třecích pneumatikách najdete na: www.nokiantyres.cz