Ujistěte se, že vaše zimní pneumatiky jsou oficiálně schváleny pro zimní použití

Pokud plánujete používat pneumatiky v zimní sezóně, ujistěte se, že jsou schváleny pro zimní použití. Pokud jde o zimní pneumatiky, budou samozřejmě vždy schváleny, nebo by alespoň měly být schopny funkce jako zimní pneumatiky. To nemusí vždy platit, pokud jde o celoroční pneumatiky nebo o nějaký jiný všestrannější typ pneumatiky. Možná vás oklame víra, že pneumatiky jsou schváleny v zimě, ale nejsou. Celoroční pneumatiky, které jsou k dispozici v Severní Americe, zní, jako by byly použitelné během zimní sezóny, ale není tomu tak. Celoroční pneumatiky pokrývají všechna roční období kromě zimní sezóny. Zde byste místo toho měli používat zimní pneumatiky schválené pro každé počasí.

Celoroční pneumatiky, pokud jsou zimní, lze použít pro všechny povětrnostní podmínky a můžete zapomenout na předpověď počasí. Tyto pneumatiky můžete používat po celý rok nebo je používat pouze pro chladnější období a pak používat letní pneumatiky během opravdu teplého období. Výhodou je, že v létě můžete mít velmi dobrý výkon, protože letní pneumatiky mohou poskytovat lepší výkon v horkých dnech. To může být zajímavé, pokud máte vysoce výkonné auto. Celoročnípneumatiky se pak mohou ujistit, že jste stále v bezpečí i během nestabilního období, kdy můžete mít dobré počasí nebo špatné počasí. Pokud žijete v oblastech, které budou mít jistě dlouhou zimu, pak to nedává smysl, protože jste lepší než přezout na sadu vyhrazených zimních pneumatik a pak je střídat mezi těmito a vysoce výkonnými letními pneumatikami s nejlepším výkonem po celý rok.

V zásadě jde o vaše osobní preference ohledně toho, co chcete a kde žijete. Klíčem je to, že máte zimní pneumatiky, když máte zimní podmínky, a že riskujete svůj život tím, že se pokusíte jet v zimních podmínkách s pneumatikami, které pro tyto podmínky nejsou schváleny. Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě a pokud chcete kombinovat bezpečnost s nejlepším výkonem, měli byste během roku vyměnit pneumatiky, abyste toho dosáhli.

Další informace o pneumatikách, které jsou oficiálně schváleny pro zimní použití, najdete na: www.nokiantyres.cz