Zimní dovolená autem vyžaduje správné pneumatiky

Pokud si vezmete rodinu na zimní dovolenou, budete se muset podívat, jaké zimní pneumatiky budete potřebovat. Pokud neopustíte svou zemi, nedojde ke změnám v předpisech, ale pokud opustíte svou zemi, mohou existovat některé pneumatiky, které nejsou povoleny. Pro jízdu v zimě mohou být pneumatiky s hroty v některých zemích nebo na některých silnicích zakázány. To může způsobit velký problém, pokud si nejste vědomi a nezohlednili jste to.

Nejbezpečnější sázkou při jízdě v různých zemích je vždy pneumatika bez hrotů, která je schválena pro zimní použití. Pak vždy dodržujete místní zákony. Pokud skončíte s pneumatikami s hroty v Německu, kde je to zakázáno, může vám být uložena pokuta a je zakázáno pokračovat v cestě před výměnou pneumatik. To by pak vyžadovalo, abyste nechali auto odtáhnout na čerpací stanici, kde si můžete koupit nové pneumatiky a kde pak mohou za vás pneumatiky vyměnit. Takže po zakoupení nové sady pneumatik, zaplacení vlečení a pokuty za počáteční jízdu můžete pokračovat v jízdě. Jak můžete předpokládat, že to může být docela nákladné a můžete na to nakonec utratit velkou část rozpočtu na dovolenou. Na vaší cestě budete pravděpodobně zpožděni, takže to nebude dobrý začátek dovolené.

V závislosti na tom, kam jedete, můžete být podle zákona také povinni mít v autě sněhové řetězy. Ty pak můžete zakoupit na čerpacích stanicích. Nejsou tak drahé, takže vás to nenastaví, a navíc vám poskytnou extra trakci, pokud dojde k velmi silnému sněžení. Sněhové řetězy lze snadno nasadit a sundat, takže s nimi budete jezdit pouze v případě potřeby.

Před odjezdem na dovolenou je důležité zkontrolovat, zda jsou zimní pneumatiky v dobrém stavu. Musíte zkontrolovat, zda jsou bez viditelných poškození, zda mají dostatečnou zbývající hloubku vzorku a správný tlak v pneumatikách. Pokud si všimnete jakýchkoli problémů s pneumatikami, vyplatí se obrátit na servisní středisko pneumatik a požádat je o radu. Pokud pneumatiky potřebují více vzduchu, stačí je doplnit a mít dobrý výlet.

Další informace o zimních pneumatikách naleznete na: www.nokiantyres.cz